Strój Józefa

strój józefa Postać Józefa – ważna postać przedstawienia jasełkowego. Same stroje Józefa nie są tak popularne jak stroje króla czy pastuszków, na każde przedstawienie wypada tylko jeden strój Józefa. Posiadamy w ofercie także stroje Józefa dla osoby dorosłej. Jasełka to nie tylko domena przedstawień dziecięcych, zdarza się także zorganizowanie występów jasełkowych dla dorosłych. Potrzebujesz właśnie takiego stroju? Wystarczy zajrzeć na stroję sklepu.

Antyhalloween? Strój Józefa!

Od pewnego czasu pojawiają się bale szkolne i nie tylko tzw. “antyhalloween”. Stroje jasełkowe świetnie nadają się na takie bale. Na takich imprezach uczestnicy przebierają się za świętych, a strój Maryi czy Józefa jest do tego idealny.

Rola Józefa

Mąż Marii, Józef, choć jest jednym ze świętych, jest w chrześcijaństwie dość pomijany i przypominamy sobie o nim dopiero na okoliczność świąt Bożego Narodzenia i związanych z nim licznych szopek i przedstawień, w tym jasełek. Po zaślubinach Józef przyjął brzemienną Marię do swojego domu w Nazarecie, pomimo tego, że nie był ojcem dziecka,gdyż taki właśnie otrzymał nakaz we śnie. Jedne źródła podają, że w momencie zaślubin miał on trzydzieści trzy lata, inne zaś zwracają uwagę na jego podeszły wiek. Nigdy nie dowiemy się chyba, jak to było naprawdę, lecz to nie zmienia faktu, że Józef – czy stary, czy młody – jest jedną z kluczowych postaci, jeżeli chodzi o szkolne jasełka. Króli jest trzech, aniołów i pastuszków paru, a Józef jest tylko jeden. Dziecko, które otrzyma tę rolę na pewno jest bardzo dumne i zadowolone i będzie się starało wypełnić i odegrać ją najlepiej, jak tylko potrafi. Warto więc jest mu to wynagrodzić w postaci prezentu w formie idealnego stroju Józefa. Nasze stroje wykonane są z trwałych materiałów najlepszej jakości, dzięki czemu z powodzeniem będą służyć na niejedno przedstawienie.