Strój króla na jasełka

strój króla Przejrzyj naszą ofertę strojów na jasełka. Strój króla to jeden z ważniejszych elementów przebrania dzieci na występach jasełkowych. Króli na przedstawieniu powinno być trzech, najlepiej każdy w innym przebraniu. U nas w congee.pl wzorów jest pod dostatkiem. Skąd się wzięli królowie na jasełkach? Tradycja chrześcijańska mówi, że jasełkowi trzej królowie podążali za gwiazdą betlejemską, by przybyć na narodziny Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary – złoto, mirrę i kadzidło. Tradycyjnie uznawani są za świętych w katolicyzmie, prawosławiu oraz w starożytnych Kościołach Wschodu. Po tej krótkiej opowieści możemy stwierdzić że królowie to bardzo ważne postacie na występach w szkolnym przedstawieniu, jakim są jasełka. Strój króla, który szczególnie polecamy znajdziesz tutaj.

Najlepsza oferta na strój króla

W sklepie congee.pl znajdziesz najtańsze stroje na rynku, a zarazem wysokiej jakości. Bardzo dobrej jakości peleryny króla uszyte w Polsce, z miękkiego materiału jakim jest welur, są gwarancją zadowolenia klienta. Posiadamy także tańsze wersje stroju króla (nie są jednorazowe), które także prezentują się rewelacyjnie w cenie już od 31 zł za komplet.

Najwyższej jakości stroje króla

Oferta naszego sklepu jest równoznaczna z dwoma rzeczami: po pierwsze z najniższymi cenami, a po drugie z bardzo wysoką jakością, która pozwala na wielokrotne użytkowanie stroju. To bardzo ważne w wypadku stroju króla, gdyż jest to postać, która doskonale odnajdzie się na każdym balu przebierańców, nie tylko podczas szkolnych jasełek. A co na jasełkach robi król – a raczej – co robią trzej królowie? Według tradycji chrześcijańskiej trzej mędrcy to ludzie, którzy podążali za Gwiazdą Betlejemską, aby dotrzeć do miejsca narodzin Jezusa w celu przekazania mu darów. Współcześni badacze skłaniają się ku teorii, że trzej magowie nie są postaciami historycznymi, a opowieść o nich jest elementem midraszu, czyli opowiadania wyjaśniającego zbawcze interwencje Boga, mające na celu przekazywać wiarę z pokolenia na pokolenie. W polskiej tradycji trzej królowie nadal mają ogromne znaczenie, dlatego też stanowią jedne z kluczowych postaci dzisiejszych jasełek. Sprawdź naszą ofertę przebrań króla i wybierz z naszego asortymentu to najpiękniejsze, niech twoje dziecko poczuje się jak król.

Strój króla nie tylko na jasełka

Istnieje masa imprez gdzie można przebrać się za króla. Nie są to tylko szkolne przedstawienia – jasełka. Za króla możesz przebrać dziecko np. na zwykły bal przebierańców. Stroje te nie są jednorazowe, są wytrzymałe, więc kupując strój króla od nas masz go na kilka okazji.