Stroje zwierzątek na jasełka

stroje zwierzątek Ważnym elementem jasełek są także zwierzęta. Posiadamy przepiękne stroje zwierzątek, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zwierzątka jakie były w stajence widać na każdym obrazku Szopki Bożonarodzeniowej. W szopce znaleźć możemy między innymi owieczki, osiołki czy krówki. Takie też stroje znajdziecie w naszym sklepie. Sprawdź naszą ofertę strojów zwierzątek na jasełka, na pewno znajdziesz coś dla swojego małego szkraba.

Jasełka stanowią przedstawienie od wieków wpisane w polską tradycję. Utrzymały się one u nas aż od średniowiecza. Sama nazwa pochodzi od słowa „jasło”, które oznacza żłób. Nazwa jak widać związana jest ze żłobem, w którym po narodzinach złożono małego Jezusa. Ze żłobem i szopką nierozerwalnie związani są nie tylko zwiastujący aniołowie, wędrujący królowie, składający hołd pastuszkowie, ani nawet nie Józef i Maria czy Herod. Odzwierciedlając ten wyjątkowy wieczór – wieczór narodzin Chrystusa w naszych jasełkach i przedstawieniach nie możemy także pominąć zwierząt, których nie pominęła także sama Biblia i tradycja bożonarodzeniowa, która głosi, że w Wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. To dlatego, że one też złożyły hołd. Z tego też powodu zwierzątek takich, jak osiołek, owieczka czy krówka absolutnie nie może zabraknąć na żadnym jasełkowym przedstawieniu. Jeżeli twojemu dziecku trafiła się taka rola, to bardzo dobrze. U nas dostaniesz przepiękne stroje zwierzątek, które doskonale nadają się na jasełka. A jeśli chcesz zaoszczędzić, to mamy dla ciebie specjalne czapeczki, które będą stanowiły bazę dla twojego stroju.

Stroje zwierzątek czy czapka lub opaska?

Niewątpliwie strój owieczki czy krówki jest bardziej efektowny niż sama czapeczka lub opaska. Nie znaczy to jednak iż czapeczki są niedobre. Są to wersje “ekonomiczna” stroju zwierzątek na jasełka, kosztujące dużo mniej. Jeśli strój ma być jednorazowy (czasami zdarzy się okazja na wykorzystanie stroju ponownie) to sama czapka jest opcją do rozważenia.